Misyon ve
İlkeler

Geleceğe Temiz ve Yenilenebilir Enerji İle Güç Katmayı Hedefliyoruz.

Alfa Solar olarak, geleceğe temiz ve yenilenebilir enerji ile güç katmayı hedefliyoruz. Yüksek kaliteli güneş panellerimizle, enerji üreticilerimizin verimliliklerini artırmalarını ve güneşin sonsuz gücünden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Hem gelecek nesiller için sürdürülebilir bir dünya yaratmak hem de ülkemizin her geçen gün arkan enerji ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılamak için çalışıyoruz.

Üretime
İnovatif Yaklaşım

Alfa Solar olarak en güncel üretim teknolojilerini yakından takip ederek ürün kalitesi, verimliliği ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik tüm inovasyonları ilk benimseyenlerden olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Tamamı robotik üretim tesisimizde, ileri teknoloji üretim makineleri kullanıyoruz. Endüstri 4.0’a geçiş çalışmalarına başladığımız üretim hattımızın orta vadede bir tüm sistem otomasyona geçmesini planlıyor; tüm duraksama ve aksamaları daha yaşanmadan öngörebilecek yapay destekli otomasyon sistemleri üzerinde çalışıyoruz.

%100 İzlenebilirlik

Ürettiğimiz güneş panellerinin tüm kalite kontrol ve test sonuçlarını satın alan şirketler ile şeffaf bir şekilde paylaşabilmek için karekod sistemleri ve lamine altına gömülü değiştirilemez etiketler kullanıyoruz.

Müşterilerine ürün etiketleri üzerinden güç doğrulama ve elektrolüminesans değerlerini anında görme imkânı sunan ilk ve tek panel üreticisi olmakla gurur duyuyoruz.

Yüksek Performanslı
Güneş Panelleri

Bulutlu günlerde, sabah ve
akşam saatlerinde bile %3 fazla
performans
9 ve 10 busbarlı, yüksek güce
sahip hücreler
1000W/m2 ışınım ve 25 C
sıcaklıkta +5 Watt tolerans
güvencesi
Yüksek fill factor değeri
ile artan güç

Sıfır Hata
ile Üretim

Ürünlerimizin üretim tesisimizden kusursuz olarak çıkmasını en önemli önceliklerimizden bir tanesi olarak kabul ediyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz 12 adımlı kontrol sistemi sayesinde ürettiğimiz her bir güneş panelinin sıfır hata ile teslim etmeyi hedefliyoruz.

Sıfır hata ilkemize uygun üretim yapabilmek için insan hatası faktörünü en aza indirecek otomasyon sistemleri kullanıyor; güneş panellerimizi robotik olarak el değmeden üretiyoruz.

Verimlilik için
Kalite

Enerji sektöründe üretim verimliliği arttırmak ve enerji kayıplarını azalmak konusunda kalitenin belirleyici olduğunu biliyoruz. Biz Alfa Solar’da yalnızca fotovoltaik paneller üretmiyoruz.

Biz yüksek verimliliğe sahip, dayanıklı, güvenilir, yüksek performanslı fotovoltaik paneller üretiyoruz. Sektörün tercih edilen güneş paneli üreticileri arasında yer almamızı, kalite konusundaki hassasiyetimize borçlu olduğumuzun bilinciyle çalışıyoruz.

Sürdürülebilir
Üretim Yaklaşımı

Sürdürülebilir enerji ürünleri üreterek sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Aynı sürdürülebilirlik hassasiyetini kendi üretim süreçlerimizi düzenlerken de koruyoruz.

Zaman ve bütçe israfını önleme konusundaki titizliğimizi yalın üretim tekniklerini benimseyerek pratiğe taşıyoruz. Mininum atık üretmek, üretilen atıkların geri dönüştürmek ve tüm kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak konularında hassasiyetle hareket ediyoruz.

1.3 GW

Üretim Kapasitesi

2.5 Milyon Adet

Solar Panel Üretimi

40.000

Kapalı Alan Üretim Fabrikası

750+ Çalışan

Tam Kapasite Üretim

Son Teknoloji Olanaklarla Donatılmış, Modern
Robotik Üretim Tesisi

Tamamı robotik üretim tesisimizde, ileri teknoloji üretim makineleri kullanıyoruz.